Miód
Spis treści
Miód
miód akacjowy
miód wielokwiatowy
miód lipowy
miód mniszkowy
miód rzepakowy
miód spadziowy
miód nawłociowy
oferta sprzedaży
Wszystkie strony


Miód może mieć smak łagodny, delikatny, cierpki, żywiczny, słodki, korzenny, a nawet gorzki. Każdy rodzaj miodu ma inny aromat. Proporcjonalnie do ilości smaków są też przypisywane danemu miodowi właściwości lecznicze.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 


Miód akacjowy - jest płynny, jasny i łagodny.W smaku słodki i delikatny,jest szczególnie lubiany przez dzieci. Sprzyja trawieniu, więc zaleca się go przy dolegliwościach żołądkowo-jelitowych, zgadze i przeziębieniach oraz w schorzeniach nerek .

 

 


 

 

 


Miód wielokwiatowy
- jest aromatyczny,złoty,działa wzmacniająco  i łagodzi bóle.Uchodzi za naturalne lekarstwo przeciw alergiom i wyczerpaniu nerwowemu.

 

 

 


 

 

 

 Miód lipowy - ma zielonkawo-żółte zabarwienie. Jest bardzo aromatyczny i działa napotnie, łagodząco, a także pobudza apetyt. Zaleca się go przy braku łaknienia, przeziębieniach, kaszlu, zapaleniu zatok czołowych i bólach głowy.

 

 

 


 

 

 

 Miód mniszkowy - jest złotożółty jak kwiaty mniszka lekarskiego. Jako lekarstwo znany jest z działania oczyszczającego krew. Stosowany jest przy dolegliwościach nerek, wątroby i pęcherzyka żółciowego.

 

 

 


 

 

 

 Miód rzepakowy
- jest jasny i łagodny,szybko krystalizuje.Przypisuje mu się działanie uspokajające ,równoważące i odprężające.Polecany przy chorobach serca i układu krążenia.

 

 

 


 

 

 

 Miód spadziowy - jest bardzo ciemny i płynny ma żywiczny smak.Sprawdza się jako środek przeciw dolegliwościom dolnych dróg oddechowych.

 

 

 


 

 

 

 Miód nawłociowy - polecany przy chorobach dróg moczowych,prostaty, zapaleniu jelit, kamicy nerkowej

 


 

 

Ceny miodu w sezonie 2016/2017

opakowanie słoik 0.9l/0,5l/0,315l

Miód:
wielokwiatowy - 33,00/18,00/12
akacjowy -35,00/20,00/14,00
mniszkowy - 35,00/20,00/14,00
lipowy - 35,00/20,00/14,00
nawłociowy - 35,00/20,00/14,00


pyłek kwiatowy - 50,00 za kg